Czy my, jako zainteresowana grupa zajmująca się edukacją muzyczną, zniszczyliśmy nasze wysiłki, po prostu nazywając ją „rzecznictwem muzycznym”? Ja, wraz z wieloma pedagogami muzyki, jestem bardzo wdzięczny za „VH1 Save the Music” i inne wysiłki na rzecz wspierania muzyki. Ale tylko ci, którzy są już pasjonatami wartości edukacji muzycznej, naprawdę popierają te wysiłki. Chociaż termin „rzecznictwo muzyczne” ma swoje miejsce w gronie zwolenników muzyki, jest to nieprawdziwe przedstawienie w całym społeczeństwie.

Spór o piękno muzyki

Słowo „rzecznictwo” oznacza pomoc słabszym. Umieszcza to w kategorii współczujących wysiłków na rzecz czegoś, co warte jest oszczędności. Zastanów się nad terminem „adwokat dziecka”. Jakie obrazy przychodzą ci na myśl? Wizualne obrazy dzieci w potrzebie ciągnących za serce dawanie, prawda? Kochamy ich i chcemy zrobić dla nich więcej, ale wywoływanie emocji współczucia dociera tylko do kilku. Pomyśl o wszystkich frazach, które zawierają słowo „adwokat” lub „adwokat”. Jakie są twoje natychmiastowe emocje? szkoda? dobroczynność? współczucie? empatia? lewe skrzydło? sprawiedliwy? chcesz walczyć o przyczynę?

Dlaczego tak się czujemy? Wskazuje to na potrzebę walki o bezbronnych, bezbronnych, potrzebujących. Kto zakłada rękawiczki i broni się? Ten jest najbliżej słabszego. Ci z głębokim współczuciem i emocjami związanymi z ofiarą. Jak walczą o ofiarę? Działają, aby zwrócić uwagę świata na problem. Malują grafiki za pomocą słów i obrazów, które skłaniają ludzi do dawania. Ci, którzy najbardziej pasjonują się bezbronnością, niestrudzenie pracują, próbując wielu metod dotrzeć do mas, ale wygrywając tylko kilka.

W rzeczywistości muzyka nie jest słabsza, tylko w systemie edukacji i ze względu na brak funduszy. W naszych wysiłkach na rzecz poprawy percepcji i wsparcia finansowego sabotujemy większą misję czci i podziwiania. Muzyka nie jest czymś, co można współczuć, ale podziwiać i dążyć do wielkości. Co jeśli zmienimy sympatię w podziw?
Ludzie kochają zwycięzców. Ludzie kochają mistrzów. Ludzie chcą być częścią zwycięskiej drużyny. Inspiruje ich do podążania za marzeniem i podziwiania tych, którzy osiągnęli sukces. Na przykład nie jestem wielkim fanem sportu, ale kiedy miejscowa drużyna z liceum zaczyna awansować do stanowych rozgrywek playoff, jestem tam z resztą miasta. Wszyscy kochają zwycięzcę. Brzmi znajomo?

Czy bierzesz muzykę na poważnie?

Teraz kontempluj kontrastujący obraz – Shawn Johnson. Słyszałeś o niej? Młoda dziewczyna z Iowa miała sen. Dzięki wsparciu rodziny i trenera Shawn skoncentrowała się na złocie i z pasją poświęciła swój czas, energię i talent na osiągnięcie doskonałości. Shawn zdobył złoto i srebro podczas Igrzysk Olimpijskich 2008 w Chinach – i jeszcze się nie zatrzymał.

Przed sezonem olimpijskim tylko osoby z kręgu gimnastyki znały Shawna Johnsona. Podobnie jak tylko osoby z kręgu muzycznego są świadome korzyści płynących z nauczania muzyki w życiu człowieka. Shawn Johnson nie jest obrazem współczującym. Shawn Johnson nie jest męczennikiem. Nikt nie musi być ani nawet nie chce być. Shawn Johnson to jedna dziewczyna, która miała sen z planem działania. Miała mały zespół wsparcia swojej rodziny i trenera. Shawn nie rekrutował grup „rzeczniczych”, aby pomóc jej pociągnąć i reprezentować jej przypadek. Nie uważała się za słabszą. Szła po złoto – olimpijskie złoto.

Czy poświęciła swój procent czasu na sięganie po głosy współczucia i grupy wsparcia? Nie. Kiedy wkładała swoje serce w swoją pracę, zaczęła się doskonalić i gdy zaczęła wygrywać, świat domagał się jej, aby dowiedzieć się o tej niesamowitej historii sukcesu, być dumnym z niej jako jednej z naszych w USA Wszyscy podziwiali Oddanie Shawna iz dumą ogłosiło ją reprezentacją tego, co jest możliwe, gdy dążysz do doskonałości w swoim rzemiośle. Dla Shawna Johnsona to gimnastyka. Dla nas to muzyka. Miliony dzieci uprawiają gimnastykę, ale tylko te doskonałe, które świat chce oglądać. Wiele osób jest zaangażowanych w muzykę, ale tylko niesamowici muzycy przyciągają uwagę świata.

Ogromna większość obywateli USA nigdy nie uczestniczy, nie ogląda ani nie bierze udziału w zawodach gimnastycznych, ale latem 2008 r. Wszystkie oczy USA patrzyły na Shawna, chcąc ją wygrać i świętować swoje zwycięstwa. Google Shawn Johnson, a znajdziesz artykuły i klipy wideo z całego świata. Powstały fankluby i strony internetowe. Wszystko to od jednej dziewczyny ze snem, która podjęła niezbędne działania, aby tak się stało.
Ludzie kochają zwycięzcę. Ludzie chcą być poza zwycięską drużyną. Ludzie przyciągają i szukają zwycięzców. Chcą być częścią tego snu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *