Następnie przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie listę najlepszych festiwali muzycznych w USA! Te wydarzenia pokażą Ci siłę muzyki. Muzyka, która jest najbardziej bajeczną rzeczą na świecie.

Lollapalooza

Lollapalooza odbywa się latem w Grant Park w Chicago.

W tym roku Lolla świętuje 25-lecie, a założyciele przygotowali coś wyjątkowego i niesamowitego dla fanów. Po pierwsze, w skład zespołu wchodzą Red Hot Chili Peppers, Radiohead, Major Lazer, Lana Del Rey, G-Eazy, Ellie Goulding, M83, Disclosure, Halsey oraz dziesiątki znanych i kochanych artystów. Ponadto festiwal potrwa cztery dni zamiast 3 w zeszłym roku. Lollapalooza to koktajl muzyki, tańca, teatru i targów rękodzieła. Muzyka tutaj jest różnorodna – heavy metal, punk rock, hip-hop. Lollapalooza odkrył takie gwiazdy jak The Killers, Red Hot Chili Peppers, The Machine, Green Day.

Chcesz mieć najlepsze weekendy swojego życia? Złap przyjaciół i udaj się na festiwal! Tańcz i śpiewaj swoje serca. Relaks w trawie. Poświęć chwilę na przekąskę. Tankować. I imprezuj mocno na biegunach! Muzyka jest naszym DNA.

Burning Man

Wyobraź sobie: miasto na pustyni; kultura możliwości; sieć marzycieli i wykonawców. Płonący człowiek wydaje się czymś nierealnym. Jest to połączenie wszystkiego, co nieformalne na świecie: sztuki, ludzi, miejsca, muzyki, ubrań itp. Jeśli nie było Cię tam, nie zrozumiesz, o co w tym wszystkim chodzi. Ten festiwal tworzy wyjątkowy świat w szczerym polu na pustyni Black Rock. Musisz przynieść wszystko, czego potrzebujesz, aby przeżyć: miejsce do spania, wodę, jedzenie. DJ-e kręcą muzykę przez cały dzień i noc, artyści instalują swoje instalacje, a wszystko to kończy się spaleniem kilku wielkich drewnianych postaci w sobotę po zachodzie słońca. Po prostu „przechodnie” i widzowie nie mogą być na festiwalu. Każdy powinien pokazać swoją kreatywność: instalacje artystyczne, body-art, niezwykłe ubrania i tak dalej. Brak zasad i ograniczeń przestrzeni festiwalowej. Możesz usiąść, gdzie chcesz, możesz robić, co chcesz, ALE wszystko, co robisz, powinno być pozytywne i wnieść część swojej duszy do stworzenia atmosfery życia plemiennego i starożytnej kultury w nowoczesnym formacie. To leczy cię z problemów pozaziemskich, zmienia zdanie, ratuje miłość i pokój i czyni cię dzieckiem natury.

Jeśli masz szansę zanurzyć się w tym ezoterycznym świecie, nie po prostu mijaj. Poczujesz esencję życia. Poczujesz wszechświat w sobie.

Bumbershoot

Głównym powodem, dla którego warto odwiedzić Seattle, jest festiwal Bumbershoot, który odbywa się w centrum miasta każdego września. Jest jedyny w swoim rodzaju w tym regionie i można go uznać za stały, ponieważ jego popularność rośnie z biegiem czasu. To wydarzenie podkreśla nie tylko muzykę wykonaną przez lokalne i znane na całym świecie gwiazdy, takie jak Macklemore i Ryan Lewis, Death Cab for Cutie, KYGO. Program zawiera także zdjęcia, taniec, teatr, genialne pomysły i wszelkiego rodzaju twórcze prace. Ludzie przyjeżdżają ze swoimi rodzinami, ponieważ tutaj poszerzają swoje spojrzenie na świat, wzbogacają swój wewnętrzny świat, smakują potrawy przyrządzane przez duże i małe restauracje, cieszą się pięknem życia. Rozwijaj się ze wszystkich stron. Spędź rodzinne wakacje w Bumbershoot!

Festiwal Kwanzaa

Tydzień przed Nowym Rokiem ulice amerykańskich miast wypełnią się plemiennymi pieśniami i egzotycznymi rytmami bębnów dzikiej i tajemniczej Afryki. Kultura Czarnego Kontynentu wkroczyła na kontynent amerykański wraz z afrykańskimi niewolnikami. Ludzie ci starannie zachowują wspomnienia o swoim rodzinnym domu. W sylwestra afroamerykanie świętują festiwal Kwanzaa (od suahili słowo „matunda ya kwanza” oznaczające „pierwszy owoc plonu”), którego celem jest przypomnienie ich tradycji i wzorców kulturowych. Jedno z największych tego typu wydarzeń – Capital City Kwanzaa Festival zwykle odbywa się na przedmieściach Richmond w stanie Wirginia. Świętowanie zwykle rozpoczyna się w kręgu rodzinnym. Wieczorem wszyscy członkowie ubrani w narodowe afrykańskie ubrania zbierają się na obiedzie. Na ołtarzu stoi ołtarz ze świecami, owocami i innymi symbolami plonów. Podczas posiłku omawiają 7 podstawowych zasad kultury afrykańskiej – samostanowienie, wspólna praca i odpowiedzialność, współpracująca ekonomia, wytrwałość w dążeniu do celu, kreatywność i wiara. Poza tym organizują koncerty muzyki etnicznej i tańców, usługi pamiątkowe Artykuły o technologii komputerowej, targi oraz kampanie edukacyjne i informacyjne. Przyjdź i odwiedź festiwal Kwanzaa! Zanurz się w starożytnej kulturze dotychczasowej Afryki, a na pewno będziesz zaskoczony bogactwem naszego świata!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *